Komanda

Mg. sc. comp. Kirils Solovjovs

ir IT drošības eksperts un vadošais pētnieks. Viņš specializējas tīkla plūsmas analīzē un reversinženierijā, kā arī sociālajā inženierijā. Uzkrājis drošības incidentu izmeklēšanas pieredzi. Kirils ieguvis trīs augstākās izglītības ar izcilību, t.sk. Datorzinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātē, specializācijā datortīklu speciālists un projektu vadītājs. Viņa profesionālo pieredzi papildina stažēšanās NATO kiberaizsardzības izcilības centrā, attīstot sarkano komandu mācības “Crossed Swords”.

Studiju laikā pastiprināti apguvis informācijas tehnoloģijas (maršrutēšana, OSI/ISO), informācijas sistēmas (datubāzes, arhitektūra) un datorinženierijas (analogo un digitālo signālu apstrāde) jomas, tikmēr nevalstiskajās organizācijās rūpējoties par starptautisko sadarbību un darbojoties kā projektu vadītājs.

Pēdējo gadu laikā ir atklājis un ziņojis par drošības problēmām gan vietējās, gan starptautiskās sistēmās, tīklos un programmatūrā. Kirils Solovjovs ir Drošības ekspertu grupas dibinātājs.

Kirils jau 2003. gadā bija izveidojis pirmo sociālo tīklu draugu lokam. Viņš ir vadījis projektu sms.02.lv, izveidojis tādus projektus kā net.02.lv, meteo.02.lv un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas telpu apziņošanas sistēmu. Kirils novērtē atvērto kodu un labprāt dalās arī ar paša izstrādāto programmu pirmkodu.

Jānis Jansons

ir uzņēmuma valdes loceklis, programmētājs un pētnieks. Viņam ir vairāku gadu pieredze programmatūras izstrādē un izplatīšanā, UI/UX, kā arī projektu vadīšanā. Daudz laika velta atvērtā pirmkoda programmatūras izstrādei, kā arī seko līdzi informāciju tehnoloģiju drošības jaunumiem pasaulē, katru dienu papildinot savu zināšanu bagāžu ar jauniem rīkiem un metodēm.

Jānis ikdienā labprāt izmanto Linux operētājsistēmu, bet ir nostiprinājis pieredzi arī OSX, Windows sistēmu administrēšanā. Ja nepieciešams radīt datorprogrammu, viņš izvēlas Python vai Perl, citreiz arī Java vai PHP programmēšanas valodas un to bibliotēkas.

Jānis ir izveidojis tādas populāras aplikācijas kā E-talona lasītājs, Tespeed un citas.